A kötetet záró (Az átköltő epilógja) című próza pedig a közreadás körülményeiről, illetve az ,,amerikai" költő verseinek fogadtatásáról szól, melyből kiderül, hogy a versek fiktív Amerika-élményekből, a szerző földrajz-szeretetéből, térképutazásaiból születtek, és amelyeket a road movie, a Szelíd motorosok, Bob Dylan, Eric Clapton és a hippikorszak életérzése ihletett.
"John Coleman, azazhogy Jack Cole a kaliforniai Santa Monicában született 1958. augusztus 23-án. Édesapja Frank Coleman, biológus és oceanográfus; édesanyja Alyson Cash, neves énekesnő. J. C. főleg Dél-Kalifornia forró partvidékén, szülővárosában, illetőleg Los Angelesben, Hollywoodban és Beverly Hillsben, majd rövid ideig, amolyan intermezzóként, San Diegóban és La Jollában töltötte gyermekkorát..."
(Részlet Az átköltő epilógjából)
Egyre aktuálisabb környezeti problémákat tematizáló 2009-es versével méltatjuk a 60. életévét két hónappal ezelőtt, 2019. július 17-én betöltő alkotót.Ismerősei, pályatársai, barátai ezekben a pillanatokban köszöntik hivatalosabb formában Kovács András Ferencet, röviden KAF-ot 60. születésnapja alkalmából. A Kossuth-díjas erdélyi magyar költő, esszéíró és műfordító terjedelmes életművéből olvasóink számára a szerző tíz évvel ezelőtt a Magvetőnél megjelenő kötete, a Sötét tus, néma tinta egy(re) fontos(abb) versét ajánljuk, egyúttal felhívjuk a figyelmet KAF saját válogatásgyűjteményére, amiből legújabb kötete összeállt és a Requiem Tzimbalomra címmel – ismét a Magvetőnél – látott napvilágot.
Olvassa el a teljes cikket a Mindennap Könyv oldalon! >>